Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-18 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Novinky
  4. Úvod do aktovek od Blanky
12.01.2020
Novinky

Úvod do aktovek od Blanky

U Blanky je zejména charakteristická výroba kožených kabelek, tašek a doplňků z kůže hlavně pro ženy, ale muži - džentlmeni – si také přijdou na své. Tedy nabídkou kožených aktovek, které Blanka během tří desetiletí navrhla a vyrobila. Během té doby se vyrobilo nespočet různých tvarů, velikostí a barev, ale ve výrobě nám stále zůstávají tři takzvaní „top-selleři“. Co je pro ně tak typické? Především jejich bytelnost, praktičnost, charakteristický design a jejich důraz na precizní zpracování. Co je ale rozlišuje? Zejména se dělí do tří kategorií, podle velikostí. V modelové řadě máme jednu obrovskou aktovku typu Edgar, pak střední elegantní aktovku Jakub a úplně nejmenší moderní spisovku Mikelo. Nyní můžeme k samotným aktovkám, a jak to tak bývá, začněme u těch nejmenších.

Aktovka typu Mikelo

Nejnovější model u nás v nabídce, který se zejména hodí pro pány elegány. Skvělá na obchodní jednání, schůzky či jiná pracovní jednání, která svým designem se pomáhá připravit s minimem úsilí. Mikelo snoubí základní tři body: tradiční design, funkčnost a solidní zpracování. V základu je vyrobena z kvalitní vepřovicové kůže, která vydrží běžný otěr a snese vodu a vlhkost. Uvnitř je charakteristická svou jednoduchostí; tedy jednou velikou komorou na spisy či desky velikosti A4, a pak jednou zakrojenou listovou komoru, která se zejména hodí na mobil, peněženku či jiné důležité věci denní potřeby. Dokonce lze do ní vložit notebook do velikosti 13 palců.

V nabídce Blanky je ještě jedna varianta spisovky typu Mikelo, tedy Mikelo n. 3. Naše „trojka“ zapůsobí svým skandinávským stylem jasných řezaných hran bez zbytečných lemování. Prostě surový jednoduchý materiál ve vší poctivosti. Aktovka je zejména určena všem, kteří hledají jedinečnost a styl. Jedná se prostě bestseller roku 2019, tedy zejména mezi studenty a hipstry.

Střední aktovka typu Jakub

Posléze máme dospělejší model, který vyniká svým tradičním vzhledem. Tento model máme v nabídce nejdéle a je vhodná pro všechny pány všech věkových kategorií. Popřípadě v dámském provedení máme aktovku označenou jako Miriam, kdy je aktovka především zkrášlena okrasným mačkáním, takže ji určitě nepřehlédnete a vynikne mezi všemi jinými taškami.

V pánském provedení se tedy jmenuje Jakub a je vyráběna v základních třech barevných kombinacích. V oříškově hnědé, černé a velmi tmavě šedomodré. Aktovka je vyrobena z příjemné kůže na dotyk. Nechá se nosit v ruce za pevné držadlo, které je uchyceno k hřbetu aktovky pomocí poctivého kování a čtyř silných nýtů. Takže aktovka vydrží velmi vysokou pracovní zátěž, aniž by kování prasklo. Navíc k aktovce je možné zhotovit i řemen přes rameno i pro ty pány, kteří jsou zvyklý takto aktovku nosit, tedy crossbody – křížem.

Do aktovky lze vložit všechny dokumenty, na které si vzpomenete. Do aktovky lze vložit velké desky formátu A4, menší šanon či 14 palcový notebook. Je dělena na tři základní objemné komory a jednu přepážku, která je na zip. Do přední vyklápěcí kapsy se dobře dávají, stejně jako u aktovky typu Mikelo, věci denní potřeby (peněženka, mobil, klíče…)

Jakub je aktovkou, která především zaujme svého majitele svým vzhledem a praktičností. Design u této aktovky nikdy neomrzí a svému majiteli bude vždy dělat radost.

Velká aktovka – Edgar Maestro

Prostě aktovka, která je vyrobená zejména pro velké pány. Co je na ní nejvíc signifikantní, tak jsou její rozměry. Opravdu je velmi široká, a lze do ní vložit mnohé. Dokonce notebook, který má velikost 15 palců. Je téměř o 1/3 větší než model Jakub a lze do ní vložit velký šanon. Její design je jednoduchý a nadčasový. Zámeček je skutečně plechový (žádná falešná praskavá slitina z „bůhvíčeho“) a funkční.

Blanka vyrábí aktovku v základní oříškově hnědé a pak z klasické černé vepřovicové kůže. Takže pro pány, kteří nosí opravdu hodně věcí a spisů, je ideální volbou. Je to aktovka okem spíše širší než vyšší, takže lze do ní vložit předměty dlouhé cirka 40cm. Ostatně je vnitřně stejně řešena jako aktovka Jakub, takže počtem přihrádek a komor je totožná. Navrch máme i variantu, která je bez přední menší komory, a která je okrášlena barevným lemem. To je aktovka Edgar Maestro v. 2.

Jinak, co bylo naší základní motivací k vytvoření tohoto článku bylo obzvláště to, že naši zákazníci většinou tápali ohledně výběru jedné z našich aktovek. Budiž tento úvod pro ně základní rukovětí a pomůckou k výběru, který usnadní jejich volbu. Mimoto jsme chtěli navíc poukázat na kvalitu naší výroby, protože většinou k nám chodí zákazníci, kteří koupili mnohem dražší aktovku světoznámých značek, ale po roce a půl se jim rozešilo šití či utrhlo držadlo a nebyla jim uznána záruka. Aktovky u nás tedy vyrábíme s láskou k tomu, aby majiteli zejména sloužili po dlouhá léta a přinášeli mu pouze a jen radost.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Copyright Blanka Mudrová, M+M 2004-2022. Všechna práva vyhrazena. Design 1/2022 Jiří Mudra
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz